בתמר בכפר, נמצא מרכז המבקרים שבו מוזמנים האורחים לצפות בסרט על גידול תמרים בעמק הירדן ולהתרגש עם סיפורה של משפחת החקלאים שהיתה בין הראשונים שיישבו והפריחו את אדמת העמק.

התמר- צמרתו אל השמש ושורשיו אל המים

משפחת שניידמן, השתלבה גם היא בענף התמרים, בעיקר בגידול התמר הלח (חיאני). ומאז ועד היום אנו עוסקים בגידול התמרים. בתמר בכפר תוכלו למצוא את התמרים שלנו וכן מבחר סוגי תמרים מתנובת העמק.
במרכז המבקרים תוכלו לשמוע על ראשיתה של המושבה כנרת, מושבה חקלאית, שהייתה ההתיישבות הראשונה על שפת הכנרת במאה ה-20, בשילוב עם סיפורה של משפחת שניידמן, קורותיהם של סבא אביגדור וסבתא נחמה, הפירדות שנגנבו, ה"נס" שהתרחש והמפגש עם פרופסור הפלה סריסלו ארכיאולוג בעל שם מפינלנד והחברות רבת השנים בין שתי המשפחות, התפתחות המשק החקלאי מאז ועד היום ואיך שילבנו את החקלאות והתיירות והפכנו אותה לתיירות חקלאית.
 
מתאים לכל המשפחה, פרטיים וקבוצות, האולם ממוזג, גישה לנכים. תמר בכפר לקבוצות

תמר בכפר מארח קבוצות מהארץ והעולם, במרכז המבקרים תוכלו לצפות בסרט (עברית/אנגלית) המספר את סיפורה המרתק של משפחת שניידמן, משפחה ציונית חקלאית אשר עלתה לארץ בשנת 1908, והייתה ממקימי המושבה כנרת. הצוות ישמח ללוות אתכם, לענות על כל שאלותיכם ולגלות לכם את כל הסודות של עולם התמרים.
ולאחר הסרט ריחות משכרים של חליטות ותבלינים ילטפו אתכם בעוברכם את המדפים העמוסים בכל טוב. טעמים מתוקים של תמרים וחליטת פירות יהפכו את חווית הטיול שלכם למושלמת!
בכניסה המוצלת לתמר בכפר תוכלו להשקיף דרך מטע התמרים אל נופה המרהיב של הכנרת. שולחנות הפיקניק יעמדו לרשותכם. קבוצות של רוכבי אופניים ומטיילי שביל ישראל יוכלו לנוח ולהצטייד באנרגיה זמינה, ולהמשיך את מסלולם העובר דרך מטע התמרים שלנו. חובבי החקלאות יוכלו לסייר ברפת המשפחתית ולקבל הסברים על הרפת מראשיתה ועד היום.

תמר בכפר היא נקודה מצויינת למפגש והצטיידות לטיולי משפחות, טיולים מאורגנים ועוד...
צוות תמר בכפר ישמח להפנות אתכם לכל פינות החמד של האיזור ולעזור לכם להמשיך את הטיול. 

  • סרט- עברית/אנגלית- ללא תשלום.
  • מרכז המבקרים והחנות - ממוזגים
  • שולחנות פיקניק לשרותכם 
  • חנייה בשפע (גם לאוטובוסים)
  • גישה לנכים

לתיאום קבוצות- 04-6709954

לילך וענבל

לילך וענבל